BAĞCILAR EVLENDİRME DAİRESİ / NİKAH İŞLEMLERİ / ADRES BİLGİLERİ

20 Eki 2012 fotodugun In EVLENDİRME DAİRELERİ

Adres : Bağcılar Halk Sarayı Yeni Mah. Dökümcüler Cad. No: 8  Bağcılar/İSTANBUL

Telefon : (212) 515 52 52

Nikah İşlemleri İçin Gereken Belgeler

LÜTFEN AÇIKLAMALARI BAŞTAN SONA KADAR DİKKATLİCE OKUYUNUZ..!

EVLENECEK BAY VE BAYAN İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. NÜFUS CÜZDANI ASLI (Nüf.cüzdanı, T.C.No’lu, Resimli, Soğuk damgalı ve 10 yılı geçmemiş olmalı)
2. EVLİLİK İÇİN SAĞLIK RAPORU (Mahalle  aile sağlık merkezlerinden alınacak.)
Sağlık raporu bilgi için sağlık grup başkanlığı  Tel: 634 12 12

3. BEŞ ADET VESİKALIK FOTOĞRAF ( son altı ay içinde ön cepheden çekilmiş olacak, fotokopi fotoğraflar kabul edilmez. Bayanlarda alın ve çene açık olmak kaydıyla başörtülü fotoğraf kabul edilir.Üniformalı fotoğraf kabul edilmez.)

NOT: Bağcılar Belediyesi evlendirme memurluğuna müracaat edilebilmesi için çiftlerden en az bir tanesi BAĞCILAR sınırları içerisinde ikamet etmesi gerekmektedir.

MÜRACATTA ÖNEMLİ HUSUSLAR

1. Müracaat saatleri hafta içi her gün 08:30 – 12:00 ve 13:00 – 16:00 saatleri arası olup, bay ve bayan birlikte müracat etmeleri zorunludur.
2. Bağcılar dışında oturup da müracata gelemeyenler, ikamet ettikleri belediye evlendirme memurluğundan izin belgesi almaları gerekmektedir.
3. Müracat evraklarında silinti, kazıntı olmamalı eksik evraklarla müracat kabul edilmez. Evrakların geçerlilik süresi 6 (altı) aydır.
4. Müracat evraklarındaki kişiye ait tüm bilgiler bire bir aynı olmalı, medeni hali boşanmış veya dul olanların nüfus cüzdanlarında halen evli yazıyor ise nüfus cüzdanlarını değiştirmeleri gerekmektedir. (nüfus cüzdanı bilgileri ile en son alınan nüfus kayıt örneği bilgileri aynı olmalıdır. Eğer kişisel bilgilerde yanlışlık var ise, hatalı olan evrak müracattan önce kesinlikle düzeltilmelidir)
5. Nüfus cüzdanları soğuk mühürlü, fotoğraflı ve 10 (on) yılı geçmemiş olmalı. (ehliyet, SSK kartı vb. kimliklerle müracat kabul edilmez.)
6. a) 18 yaşını dolduranlar kendi iradeleri ile;
    b) 17 yaşını dolduranlar noterden anne baba izni ile;
    c) 16 yaşını dolduranlar mahkeme kararı ile evlenebilirler.

7. Bayanlar dul veya boşanma tarihinin nüfus kütüğüne tescil edilmesinden 300 gün sonra evlenebilirler. Ancak bu süreyi beklemek istemeyenler mahkeme kararı ile evlenebilirler.
8. Yabancı evlilik ve diğer konular ile ilgili detaylı bilgi için Tel: 515 52 52
9. Nikah ücreti müracat esnasında tahsil edilir.

Yorum Bırakın !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>