Düğün Fotoğrafı Çekimi

01 May 2013 fotodugun In BLOG

Düğün fotoğrafçılığının pek çok stili vardır, geleneksel, röportaj, modern, tarafsız v.s gibi.. Ama size tekniksel konulardan ziyade kendi çalışmalarımdan bir kaç örnekleri  basitçe yazıya dökeceğim.

Bir düğün gününde nasıl çalışırım ? ;

Düğün gününden önce mutlaka gelin-damat’la tanışıp 1 kahve içerim. Çiftle düğün gününden önce tanışmak işleri her zaman kolaylaştırır. Düğün pahalı ve meşakkatli bir organizasyon olduğunun önemini aklımdan hiç çıkarmam.

Tanışmanın ardından, ekibimle oturup bir plan çıkarırız. Düğün gününü kafamızda dakika dakika yaşarız. Her ne kadar spontane fotoğraflar çekiyor olsak da, değişik fikirler konuşarak geliştiririz.

 

Düğün gününe gelince öncelikle gün boyunca direkt (doğrudan) poz almaya çalışırım ama bunu minimumda tutarım. Düğün fotoğrafçılığına bu yaklaşım, natürel , sevimli ve emsalsiz fotoğraflar ile sonuçlanır.

Mükemmel düğün fotoğrafları hikayeler anlatır. Ben insanlar arasındaki ilişkilere, ifade ve duygularını yakalamaya ve sıklıkla fotoğrafları habersizce çekmeye odaklanırım. Ne kadar çok fotoğraf o kadar çok seçenek. Sizde öyle yapabilirsiniz.

Her önemli anı dökümanlarım.

“Siz eğleniyorsanız benim işim kolay” mottosuyla hareket ederim. Gelin ve damat kendilerini yanımda ne kadar rahat hissederse  o özel günlerinde de sonuçlara o kadar ciddi bir rol oynayacağı için önemlidir.

Fatih Savruk Photography

 

 

Sorry, the comment form is closed at this time.