SSS – Sık Sorulan Sorular

Soru :  Fotoğrafçılar farklı farklı stiller sunuyorlar, fark nedir?

Cevap : Resmi – Geleneksel pozlar ve grup pozları çekimleri vardır.

Jurnalistik – Az poz ve samimi görüntülerle günün belgelenmesi.

Tercihimizi mükemmel günün anlarını yakalamak adına hem geleneksel hemde jurnalistik tarzda çekimlerin mikslenmesinden yana kullanmaktayız.

 

Soru :  Paketleriniz, fiyatlarınız ve detaylı bilgiyi nasıl alabiliriz ?

Cevap : Çok basit. Email veya iletişim formumuzu doldurarak, telefonla ulaşarak veya stüdyomuza teşriflerinizden memnun olacağız. Size en kısa sürede detaylı bilgiyi vermek için sabırsızlanıyoruz.

 

Soru :  Görebileceğimiz örnek albümleriniz var mı ?

Cevap : Evet tabii ki. Stüdyomuza teşriflerinizde  örnek albüm ve fotoğrafları göstermekten memnun oluruz.

 

Soru :  Hangi durumlarda ikinci bir fotoğrafçı gerekir?

Cevap : İkinci bir fotoğrafçı gelin gibi damat hazırlıklarını kapsayan durumlarda ve/veya düğününüzün yapıldığı mekanda 100 veya daha fazla misafir varsa iyi bir seçenek olacaktır.

 

Soru :  Çekim yapılacağı gün yağmur yağarsa ?

Cevap : Yağmurlu havada olsa çekimi mümkün mertebe dış mekan da yapmak için gayret ediyoruz. Yağmurlu havada da mükemmel kareler yakalanabileceğini hatırlatmak isteriz. Ancak her halükarda stüdyomuz çekim için her daim hazır tutuyoruz.

 

Soru :  Kamera ve ekipmanların arıza durumda ne yapıyorsunuz ?

Cevap : Endişelenmeyin. Her zaman yedek kamera ve lenslerimizi hazırda tutuyoruz.

 

Soru :  Albümümüz kaç fotoğraf dan oluşacak ?

Cevap : 10 Yapraklı olan bir panoramik albümde tasarımı yapılırken yaklaşık 50 fotoğraf kullanmaktayız. Ancak elbette daha az veya daha çok fotoğraflarla tasarımını yapabiliriz. Kısacası fotoğraf sayısını size bırakıyoruz.

 

Soru : Çekim yapıldıktan sonraki süreç nedir ?

Cevap : Çekim biter bitmez hemen tüm fotoğrafları yedekliyoruz. Sizi düğününüzden sonraki istediğiniz bir günde stüdyomuza davet ediyoruz. Kahveleriniz eşliğinde fotoğraflarınızın seçimlerine başlıyorsunuz. Sonraki 3 günde de;  önce tüm fotoğraflar editlenerek tasarıma hazır hale geliyor. Daha sonra, fotoğraflar dijital ortamda albüme yerleştiriliyor. Basıma hazır hale getiriliyor.

 

Soru :  Albümümü ne zaman teslim alabilirim ?

Cevap : Seçtiğiniz fotoğrafların ardından tasarım çalışması 3 gün, albüm baskı süresi  17 gün olup, toplamda 21 gün içerisinde teslim etmekteyiz.

 

Soru :  Rezervasyon iptal politikanız nedir?

Cevap : Rezervasyon esnasında çekim ücretinin yarısını almaktayız. Mücbir sebepler dışında iade gerçekleştiremiyoruz.

 

Soru :  Herhangi bir gizli maliyet var mı?

Cevap : Hayır hiçbir gizli ekstralar ile kafanızı şişirmeyeceğiz :) . Renk düzeltme photoshop ayarları düzenlemeler gibi şeyler fiyatlarımıza dahildir.

 

Soru :  Ayrıca KDV alıyor musunuz?

Cevap : Hayır, gördüğünüz fiyatları KDV dahil olup, ödeme yapacağınız rakamlardır. Şirketimiz Maliye Bakanlığına kayıtlıdır.

 

Soru :  İstanbul dışındaki çekimler için ekstra ücretiniz var mı ?

Cevap : Evet. Çekiminiz İstanbul dışında olacaksa sadece seyahat masrafları tarafınıza ait olmak üzere paketlerimizden aynı fiyattan yararlanabilmektesiniz.

 

Soru :  Dış Mekan çekimlerinde çekim yapılan mekan ücreti var mı ?

Cevap : Evet. Bazı mekanlar çekim ücreti almaktadır. Bu mekanlarda yapılacak çekimlerde, giriş ücreti çiftler tarafından karşılanmaktadır.

 

Soru :  Düğün mekanında çekimler yapıyormusunuz ?

Cevap : Bir mekanda yapılacak Kına/Nişan/Düğün organizasyonlarınızda, mekanın anlaşmalı bir fotoğrafçısı yoksa memnuniyetle fotoğraf ve video çekimlerini yapabiliriz. Ayrıca ekip ve ekipmanlarımızla mekana kuracağımız sistem vasıtasıyla misafirlerinize sıcak satış yapabiliriz.