90 YIL SONRA ÇEKİLEN DÜĞÜN FOTOĞRAFI

10 Kas 2012 fotodugun In BLOG

Merhaba,

Google’da düğün fotoğrafları ile ilgili haberleri okurken gözüme çarpan haberi paylaşmak istiyorum. Haber Quirky China News’a ait.

 

 

Utangaçlığı yüzüne yansımış gelinimiz ve yakışıklı damatımız destek için bir elleriyle birbirlerini tutarken bir elleriyle de baston bastonu tutuyorlar. Çiftin yaşlarının toplamı 204.

 

Çin’in Sichuan eyaletinde Nanchong bölgesinden olan Wu Conghan 101 ve eşi Wu Songnshi  103 yaşındalar. Onların bir düğün portresi çektirmek için hiç fırsatları olmadı. Neredeyse 90 yıl önce evlendiklerinde Çin’de böyle bir şey yoktu. Kameralar sadece çok zengin ya da ayrıcalıklı kişiler için vardı.

 

İfadelerine ve hatırlamalarına göre düğün sırasında 13 yaşındaydı ve eşi 15 idi. Bu durum o zamanlar da nadir bir durum değildi.

 

Şimdi, bir kampanya onların hayalini bile kuramadığı bir dileklerini gerçekleştiriyor. Bayan Wu, beyaz gelinliği ve duvağıyla, Bay Wu, beyaz bir ceket ve siyah papyonuyla eşinin yanında düğün fotoğraflarını çektiriyor. İkisi de gururla kamera gülümsüyorlar.

 

Asırlık çiftin balayı için hiçbir planları yok. Ama bir dizüstü bilgisayarda kendi düğün portrelerini görmek bile yeterince heyecan verici diyorlar. Ve bu hatıra onları sonsuza kadar devam ettirecekleri aşkları için bir belge niteliğinde diyorlar.

 

 

Yorumlar: 1

  1. Melike Ozgüven 14 Kas 2012

    Harika bir fotoğraf :)

Sorry, the comment form is closed at this time.