Mükemmel Dış Mekan Düğünleri İçin 10 Öneri

27 May 2013 fotodugun In BLOG

Dış Mekan Düğünlerinde almanız gereken 10 önlem ve önerimizi dikkate almanızı umarız.

Eğer düğününüzü dış mekanda yapmaya karar verdiyseniz, tebrikler. Dış Mekan düğünleri romantik olduğu kadar çok da güzeldir. Ancak göründüğü kadar kolay olmayabilir. Dış mekan düğünleri her türlü tuzaklara müsaittir. Ama aşağıdaki önerilerimizi takip ederseniz düğün gününüzün mükemmel geçeceğinden emin olabilirsiniz.

Dış Mekan Düğünü

  1. Öncelikle misafirlerinizin konforu için dış mekan da yapacağınız düğünün tarihini mevsim normallerine göre kontrol edin. Hava nasıl olacak ? Güneşli ve sıcak mı ? O halde bu sıcak yaz gününde misafirlerinize serinleyeceği buzlu bir içecekle başlatmakta fayda var. Eğer hava çok sıcak olacaksa büyük fanları düğün mekanı sahibinden istemeyi unutmayın. Eğer soğuk veya serin olacaksa davetlilere yanlarına bir kaç kat giysi almalarını tavsiye etmeyi unutmayın. Elbette battaniye veya şal yine düğünü yapacağınız yerin temin etmesi gerekir.
  2. Alternatif bir planınız olsun. Eğer yağmur yağarsa ne yapacaksınız ? Normalde düğünün yapılacağı mekanda açık hava ve kapalı alanı olmalıdır. Büyük bir çadır elbette bir alternatif. Ama siz yine de sorun.
  3. Rüzgarlı bir güne denk geliyorsa ; ipek gibi hafif kumaşlardan ve pileli geniş bir elbiseden kaçının. Misafirlerinizide mutlaka belirtin. Erkeklerin jöle veya şekillendirici kullanması da tavsiye tabi.
  4. Herkes duydu mu ? Bir plaj da hayal ettiğiniz düğün de, muhtemelen dalgaları ve rüzgarı, ya da çocukların etrafınızda koşuşturmaları ve bağırışlarını unuttunuz. Ses sisteminden emin olun. DJ veya mekan sahibi bunu sizin için ayarlayabilir.
  5. Dekorasyon, sizin doğal ve güzel olmanızı sağlayan bonuslardan biri. Düğünüzden 1 hafta önce düğün mekanına mutlaka gidin. Çimin biçilmiş olduğundan ve çiçeklerin açmaya başladığından emin olun. Eğer düğününüz soğuk bir hava da geçecekse, ek çiçekler gerekebilir. Bir çiçekçi ile pazarlık yapın.
  6. İkram için anlaşmadan önce  firmanın açık hava tecrübesinin olup olmadığını sorun. Catering firması düğün yemeğini yetiştirebilecek mi ? Ayrıca sıcak bir hava olacaksa mayonezli bir salata’nın soğuk servis edilmesi gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.
  7. Alkolün de etkisiyle sıcaktan kavrulan davetlileri yalnız bırakmayın. Masalarında içecekleri için soğuk su ve buz eksik olmamalı. Süslü bir kokteyl için mojito ya da taze nane düşünebilirsiniz. Taze nane hem ferahlatırken hem de serin tutacaktır.
  8. Siniz bozucu hava da uçan sinek ve benzeri böcekler için limonlu mum ve/veya böcek kovucu kullanın.
  9. Güneşin yönü en önemlisi. Planladığınız saatlerde güneş hangi tarafta olacak. Eğer gün batımı saatlerindeyse güneşi sırtlarına gelecekmiş gibi oturma düzenini planlayabilirsiniz. Hem sahneyi rahat görecekler, hem de gözlüksüz fotoğraflar daha şık olacaktır.
  10. Düğün fotoğrafçınızın dış mekan çekim tecrübesi olup olmadığından emin olun. Mümkünse davet verilecek mekanı önceden görmesini sağlayın.

Profesyonel düğün fotoğrafçısı arıyorsanız, düğün fotoğrafçısı fiyatları sayfamızdan teklif alabilirsiniz.

Fatih Savruk Photography

Yorumlar: 1

Sorry, the comment form is closed at this time.