Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı ile Çalışmak İçin 5 Sebep

11 Mar 2013 fotodugun In BLOG

Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı ile Çalışmak İçin 5 Sebep

Bu özel gününüzde, kaliteli bir fotoğraf albümü olsun istiyorsanız, profesyonel fotoğrafçıya yatırım yapmalısınız. Düğününüz özel bir etkinlik olduğu için fotoğrafların düzgün bir şekilde çekilmesini istersiniz bu yüzden iyi bir fotoğrafçı bulmak önemlidir ve kesinlikle düşünülmelidir. İşte, neden profesyonel düğün fotoğrafçısı bulmanız için 5 sebep.

1- Özel Gününüzde Profesyonel Fotoğraflar

Özel gününüzde herşeyin en iyi şekilde fotoğraflanmasını istersiniz. Düğünün bütün görünüşünü, düğün öncesi etkinlikleri, düğünün kendisini, sonrasındaki fotoğrafları ve son olarak karşılamayı fotoğraflayabilen profesyonel bir fotoğrafçı bulmak için emin olmak istersiniz. Profesyonel fotoğrafçı, düğününüzün güzel resimlerini üretebilmek için gerekli ve yüksek kalite ekipmanlara sahip olacaktır. Ayrıca profesyonel fotoğrafçı, değişik ışık şartlarında nasıl poz yakalayacağını biliyordur.

 Alternatif Düğün Fotoğraf Kareleri

2- Bir Profesyonel Fotoğrafçı düğününüz boyunca sizi hazırlayacaktır

Herhangi bir akrabanızdan ya da arkadaşınızdan düğünü fotoğraflamasını istemek sizi çelişkiye düşürebilir, bulduğunuz kişinin fotoğrafçılıkta ve özellikle sizi hazırlayıp, yönlendirmekte söyledikleri kadar kabiliyetli olmadığını fark edebilirsiniz. Profesyonel fotoğrafçı çekimlerin başından sonuna kadar sizi hazırlayıp yönlendirecektir böylece fotoğraf çekiminde gülmeniz beklenirken gülmeniz gerektiğini, ayakta durmamanızı veya acemice oturuşunuzu belirtecektir.

3-Bir Profesyonel Fotoğrafçı misafirlerinize düğünün tadını çıkarma zamanını verir.

Evlenen bazı insanlar misafirlerden düğünün fotoğraflarını çekmelerini isterler. Başkaları aynı zamanda dostlarına veya akrabalarına kendi fotoğraf makineleri ile anı yakalamaları için ricada bulunurlar. Bu bir hata olabilir çünkü profesyonel olmayanlar fotoğrafları sadece kendi perspektiflerinden çekeceklerdir. Odanın etrafını dolanmayacaklar ve en iyi açıdan en iyi fotoğrafı çekemeyeceklerdir. Misafirlerinizden büyük günü fotoğraflamalarını istemenin aksine, rahatlamalarına ve düğünün tadını çıkarmalarına izin verin. Misafirinizin endişesi daha çok dans etmek, gülmek, iyi vakit geçirmek olmalıdır sizin büyük gününüzü fotoğraflamak değil.

4- Kaliteli fotoğrafçı ekonomiktir

Çoğu insanın inandığı yanlış fikir, kaliteli fotoğrafçının pahalı olacağıdır. Aslında, çoğu fotoğrafçı oldukça ekonomiktir ve bütçeniz dahilinde size fotoğraf paketi teklif edebilir. Düğün gününüz sadece bir gündür ve biraz daha fazla ödeyecek olsanız bile, ölümsüz anları yakalamak paha biçilmezdir.

5- Organizasyon sonrası kaliteli düzenleme

Kaliteli fotoğrafçı aynı zamanda gün bittikten sonra resimlerin düzenlenmesi işi ile de görevlidir. Bu çok ciddi, yorucu ve birikim gerektiren bir iştir.  Çoğu profesyonel fotoğrafçı , resimlerin esaslı bir şekilde düzenlenmesi için kaliteli ekipmana sahiptir. İyi fotoğrafçı resimde ışığı nasıl ayarlayacağını, istenmeyen bulanıklığı ve parıltıyı nasıl ortadan kaldıracağını ve seveceğiniz bir fotoğrafı oluşturmayı bilir.

Fatih Savruk Photography Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı olarak İstanbul ve civarında hizmet vermekteyiz. Detaylı bilgi için lütfen iletişim bilgilerimizden bize ulaşınız.

Sorry, the comment form is closed at this time.